تبلیغات
بازار 313 - استفتائات قضایی

با كسب روز‌ی حلال پیش بسوی رستگاری

استفتائات قضایی

نویسنده :بازار 313
تاریخ:یکشنبه 15 دی 1392-01:31 ق.ظ

کتاب استفتائات قضایی شامل مجموعه پرسش ‌هایی در زمینه مسائل حقوقی، جزایی و قضایی است که از سوی مؤسسه حقوقی وکلای بین‌الملل، مرکز تحقیقات قوه قضاییه و جمعی از وکلا و حقوقدانان و همچنین قضّات برجسته کشور در سال ‌های اخیر مطرح شده است و مرجع عالی ‌قدر و فقیه مجاهد حضرت آیت ‌الله العظمی سید محمد صادق روحانی (مدظله العالی) با دقت نظر و اهتمام ویژه، به رغم اشتغالات فراوان علمی و دیدارهای روزانه مردمی، شخصا به آن ‌ها پاسخ داده ‌اند.

             دانلود نسخه pdf 

این مجموعه بیش از ششصد و چهل استفتاء را شامل می شود که در چهار فصل گنجانده شده است. فصل اول آن عهده‌ دار مباحث حقوقی، نظیر : وقف، خرید و فروش، اجاره و خیارات، قرض و ربا، وصیت و ارث، بانک و بیمه و نکاح و طلاق و ... است. در فصل دوم به مباحث جزایی پیرامون حدود، قصاص، دیات و تعزیرات پرداخته شده است. فصل سوم را پرسش‌ های مشترک جزایی و حقوقی به خود اختصاص داده و در نهایت، مسائل متفرقه و گوناگونی چون قرعه، تکدّی ‌گری، دفاع در برابر متجاوز و ... در فصل چهارم قرار گرفته است.

در تقسیم‌ مباحث نیز سعی شده تا حد امکان از ترتیبات معین و خاص قانون مدنی و قانون مجازات اسلامی استفاده شود و مباحث قضایی با احکام خاص شرعی خلط نگردد.

مرکز پخش : قم ، ابتندای خیابان صفاییه – کلبه شروق – تلفن : 37736424نوع مطلب : استفتائات 
دنبالک ها: استفتائات قضایی تمام حقوق این سایت مربوط به سامانه پیامک کوتاه انصارالمهدی تبریز می باشد