تبلیغات
بازار 313 - فتوای حضرت آیت الله العظمی روحانی درباره اهانت به معصومین (علیهم السلام)

با كسب روز‌ی حلال پیش بسوی رستگاری

فتوای حضرت آیت الله العظمی روحانی درباره اهانت به معصومین (علیهم السلام)

نویسنده :بازار 313
تاریخ:شنبه 30 اردیبهشت 1391-05:31 ب.ظ

محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی روحانی

سلام علیکم؛ به اطلاع می رساند از چندی پیش در شبکه های اجتماعی و برخی وبلاگ ها شاهد نوشته های تمسخر آمیز و لطیفه هایی با موضوعیت ائمه اطهار بودیم که این امر اخیرا ابعاد گسترده تری به خود گرفته است، لذا خواهشمند است نظر خود را نسبت به این موارد اعلام فرمائید.

الف: حکم اهانت و هتک حرمت به ائمه اطهار (سلام الله علیهم) و سایر معصومین (علیهم السلام) چیست؟

ب: وظیفه ما در برخورد با سایت ها و وبلاگ هایی که مطالب تمسخر آمیز نسبت به ائمه اطهار (علیهم السلام) را منتشر می کنند چیست؟

باسمه جلت اسمائه؛ اولا :اگر دشنام دادن به پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام به نحوی باشد که موجب انکار خدای تعالی گردد، موجب ارتداد است. 

ثانیا: اگر فردی به معصومین (علیهم السلام) اهانت کرده باشد بر اساس روایات و بنا بر اجماع فقها، از آنجایی که مشمول قاعده ساب النبی(ص) و الائمه (ع) می شود باید گفت که مسلما جایز القتل است و کشتن او هم متوقف به اذن حاکم شرع نیست. البته در این قبیل موارد باید به گونه ای عمل شود که باعث مفسده بزرگتری نباشد. در ضمن باید به مدیران سایت ها و وبلاگ هایی که مطالب توهین آمیز نسبت به ائمه اطهار و معصومین علیهم السلام را منتشر می کنند تذکر داده شود تا از این اعمال زشت دست بردارند و  همچنین خوب است که شیعیان و دوستداران اهل بیت (علیهم السلام) هم با راه اندازی سایت ها و وبلاگ های مذهبی به نشر فرهنگ اهل بیت (علیهم السلام) و بیان فضائل و مناقب ایشان، اقدام نمایند.

محمدصادق حسینی روحانی
25 جمادی الثانی 1433 ه.ق

تمام حقوق این سایت مربوط به سامانه پیامک کوتاه انصارالمهدی تبریز می باشد